همایش "روز فیزیک"به نام خالق زیبایی ها

دانشکده فیزیک دانشگاه صنعتی اصفهان، مطابق برنامه چند سال اخیر خود وهماهنگ با برخی دانشگاه های دیگر کشور و با همکاری انجمن فیزیک ایران، اقدام به برگزاری همایش کشوری "روز فیزیک" در روز پنج شنبه 18 آذرماه 1395  در دانشگاه نموده است. هدف از این همایش، آشنایی بیشتر دانش آموزان سال های آخر دبیرستان به علوم وعمیق ترکردن نگاهشان به دنیای اطراف خود، استفاده و بهره بردن از فضای مناسب علمی-آموزشی دانشگاه و معرفی هر چه بهتر دانشگاه صنعتی اصفهان و امکانات آموزشی آن به دانش آموزان مستعد است.

برنامه شامل دو بخش سخنرانی های علمی کوتاه و جذاب در زمینه  فیزیک پزشکی، پلاسما، ابررسانایی و شتابدهنده ها، در نوبت صبح و بازدید از آزمایشگاه های پژوهشی و آموزشی، انجام آزمایش های عملی در زمینه های مختلف فیزیک مانند پرتاب موشک آبی، اپتیک، الکتریسته، مغناطیس، صوت، حرارت، درنوبت بعد از ظهر می باشد.

گفتنی است به علت محدود بودن فضای آزمایشگاه ها و استقبال فراوان دانش آموزان از این همایش، گروه اجرایی برای اجرنهادن به این استقبال، دو گروه 130 نفره از دانش آموزان را به موازات هم در طول یک روز هدایت و آموزش می دهد. در این همایش، دانش آموزان و دبیران آنها از مدارس مختلف استان اصفهان ثبت نام خواهند شد. در این دوره، مدارسی همچون فرزانگان و مدارس مناطق محروم  درهمایش شرکت خواهند داشت.

همایش کشوری روز فیزیک، بزرگترین گردهمایی علمی دانش آموزی در سطح استان می باشد و دانشگاه صنعتی اصفهان، افتخار برگزاری این همایش را از سال 1390 تا کنون بر عهده داشته است. دانش آموزان علاقمند می توانند برای اطلاعات بیشتر به سایت انجمن فیزیک ایران به آدرس www.psi.ir/?phyday95 و یا به سایت دانشکده فیزیک دانشگاه صنعتی اصفهان به آدرس  physics.iut.ac.ir  مراجعه نمایند.

 

مهلت ثبت نام: 5 آذرماه

لطفا توجه بفرمایید به علت محدود بودن فضای آزمایشگاه، اولویت با کسانی است که زودتر ثبت نام کنند.

آدرس: دانشگاه صنعتی اصفهان، دانشکده فیزیک، همایش روز فیزیک

تلفن های تماس جهت ثبت نام: 09137962681    و    03133913722

ایمیل: hshakeripour@gmail.com  

در زیر، برنامه کلی همایش دیده می شود.

 

        برنامه کلی همایش "روز فیزیک"  - پنج شنبه 18 آذر 1395

بخش صبح -  شروع:  8:00

بخش بعد از ظهر -  پایان:  16:45

پذیرش و ارائه بسته دانش آموزی

افتتاحیه 

سخنرانی علمی – فیزیک پزشکی

سخنرانی علمی – امید به زندگی منشا کشف های بزرگ

پذیرایی – پخش کلیپ علمی

سخنرانی علمی – ابررسانایی

نمایش فیلم علمی - شتابدهنده ها و قطار ابررسانایی

نماز و نهار

پرتاب موشک آبی

آزمایشگاه 1و2 و3 و4 و5

پایان برنامه - اختتامیه