رفتن به محتوای اصلی
x

کسب مدال طلا توسط دانشجوی مقطع کارشناسی دانشکده فیزیک دانشگاه صنعتی اصفهان در مسابقات بین المللی نجوم و اخترفیزیک سال 2021

بر اساس اعلام نتایج این مسابقه که در 5 ژوئیه 2021 منتشر شد، آقای حسین فتح الدین دانشجوی مقطع کارشناسی تحت سرپرستی آقای دکتر سروش شاکری عضو هیئت علمی دانشکده فیزیک، موفق به کسب مدال طلای جهانی و همینطور جایزه ملی به عنوان بهترین شرکت کننده از کشور ایران گردید .

مسابقه بین المللی نجوم و اخترفیزیک که هرساله در ماه ژوئن برگزار میشود، از سه مرحله مقدماتی، نیمه نهایی و نهایی تشکیل شده است. در این دوره از مسابقات، ۴۷۰۰ دانشجو از کشورهای مختلف دنیا به رقابت در زمینه های نجوم و اخترفیزیک پرداختند.

شیوه برگزاری این مسابقه به این صورت است که در مرحله مقدماتی، پنج سوال از مبانی نجوم رصدی و اخترفیزیک مطرح شد و آن دسته از دانشجویانی که حداقل چهار سوال را کامل و صحیح پاسخ داده بودند، به مرحله نیمه نهایی راه پیدا کردند.

مرحله نیمه نهایی شامل چهار سوال پایه، چهار سوال محاسباتی و دو سوال پژوهشی بود که در ۶ ژوئن برگزار گردید. در نهایت، برگزیدگان مرحله نیمه نهایی، عصر روز دوشنبه ۲۹ ژوئن در یک امتحان نظارت شده که شامل ۳۰ سوال بود به رقابت پرداختند. 
ارزیابی مسابقه نیز به این گونه صورت گرفت که به ۲ درصد از کل شرکت کنندگان مرحله‌ی فینال مدال طلا، ۱۵ درصد مدال نقره و ۲۵ درصد مدال برنز اعطا شد و بقیه افراد نیز مدرک شرکت در مسابقه را دریافت کردند.

 

لینک اعلام نتایج

https://iaac.space/en/announcement2021

سایت مسابقه

https://iaac.space/en/

تحت نظارت وف ایرانی