رفتن به محتوای اصلی
x

دومین گردهمایی همکاری دانشگاههای ایران با سرن

در پی عضویت دانشگاه صنعتی اصفهان در آزمایش سی.ام.اس (CMS) در شهریورماه ۱۳۹۸(لینک خبر)، دانشکده‌ی فیزیک با همکاری دانشکده‌ی برق و کامپیوتر دانشگاه، دومین گردهمایی همکاری دانشگاه‌های کشور با سرن را برگزار می‌نماید. این گردهمایی یک روزه نسبت به نخستین همایش گسترده‌تر بوده و دارای مخاطب عمومی از بدنه‌ی دانشجویی و اعضای هیات علمی است.
هدف این گردهمایی که در تاریخ ۲۳ شهریور ماه برگزار می‌شود، گسترش همکاری با متخصصین داخل کشور و انگیزش و جذب نیروهای جوان به منظور پیشبرد هرچه بهتر پژوهش‌های علمی و امر آموزش در ارتباط با سرن است. در همین راستا، علاوه بر مرور تاریخچه‌ی فعالیت‌های داخلی و نگاهی به برنامه‌ی جامعه‌ی جهانی برای آینده‌ی فیزیک ذرات، امکانات و پتانسیل های پژوهشی موجود معرفی خواهند شد.

در کنار گردهمایی فوق الذکر و در روزهای ۲۰-۲۲ شهریور، مدرسه‌ی سه روزه‌ی آشنایی با فعالیت‌های سرن برای دانشجویان و محققان علاقه‌مند در نظر گرفته شده است. این مدرسه که با محوریت اجرای یک پروژه با بخشی از داده‌های آزمایش سی‌.ام‌.اس برنامه ریزی شده، از دو بخش جلسات آموزشی در صبح‌ها و جلسات انجام پروژه (کارگاه عملی) در بعدازظهرها تشکیل شده‌است. 

برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام به پایگاه اینترنتی این همایش به آدرس https://indico.cern.ch/e/iut1400 مراجعه فرمائید.

تحت نظارت وف ایرانی