رفتن به محتوای اصلی
x

آغاز فعاليت مدرسه تابستانه افق هاي نو درفيزيك

مدرسه تابستانه افق های نو در فیزیک به مناسبت سال جهانی علوم پایه و به منظور تقویت و گسترش رشته فیزیک، برای اولین بار در دانشگاه صنعتی اصفهان از تاريخ 29 مرداد برگزار شده است و تا 7 شهريور ماه  ادامه دارد.
دکتر حسین احمدوند دانشيار دانشكده فيزيك و دبير اجرايي برنامه با بيان اينكه این مدرسه ویژه دانشجویان برتر دوره کارشناسی فیزیک از دانشگاه‌های سراسر کشور است گفت: از ميان ۹۰ نفر از دانشجویان برتر ورودی ۹۸ و ۹۹ كه دراین مدرسه ثبت نام کردند، ۳۳ دانشجوي برتر بر اساس رزومه تحصیلی، توصیه نامه اساتید و همچنین شرط بودن در ده درصد اول ورودی مربوطه پذيرش شدند.

وي افزود: در اين مدرسه 16 استاد برجسته دانشکده فیزیک در زمینه های فیزیک ذرات بنیادی و سرن، امواج گرانشی، فیزیک ماده چگال، تجربی و محاسباتی، سیستمهای پیچیده، فناوریهای کوانتمی و فیزیک هسته ای سخنراني علمي داشتند.

دكتر احمدوند خاطر نشان كرد: علاوه بر سخنرانیهای آموزشی كه توسط اعضای هیات علمی دانشکده فیزیک ارايه مي شود، دانشجویان به گروههای دونفره تقسیم شدند و هر گروه تحت نظارت استاد مربوطه، یک پروژه کوچک تحقیقاتی را انجام مي دهد.

شایان ذکر است در افتتاحیه این رویداد علمی دکتر کلانتری رئیس دانشکده فیزیک ضمن خوش آمد گویی به دانشجویان پذیرفته شده در این دوره، بر توجه به اهمیت علوم پایه به ویژه فیزیک در فناوری های پیشرفته و پژوهش های بین رشته ای تاکید کردند و سال جهانی علوم پایه را فرصتی مناسب برای ارتقای علوم پایه در کشور دانستند. ایشان همچنین یکی از اهداف برگزاری این مدرسه تابستانه را معرفی نقش علم فیزیک در ایجاد فناوری های پیشرفته و توجه به تاثیر متقابل فناوری های پیشرفته در شناخت دقیق تر از علم فیزیک برای دانشجویان دانستند و ابراز امیدواری کردند که این مدرسه بتواند در ارتقای بینش علمی دانشجویان فیزیک موثر باشد و به انتخاب مسیر علمی و فعالیت های آینده آنها کمک کند. 

گفتني است در پايان اين مدرسه علمي، به همه شرکت کنندگان گواهی شرکت در مدرسه اعطا خواهد شد و از دانشجويان برتر نيز تقدير به عمل مي آيد.

 

لینک خبر

تحت نظارت وف ایرانی