رفتن به محتوای اصلی
x

آموزش

آموزش

 

معرفی معاونت آموزشی

به صفحه معاونت آموزشی دانشکده فیزیک خوش آمدید. دانشکده فیزیک با در اختیار داشتن حدود ۲۶ عضو هیئت علمی در حال حاضر مسئولیت آموزش حدود  ۲۷۵ دانشجوی دوره کارشناسی فیزیک را بر عهده دارد.

معاونت آموزشی وظیفه اجرای فرآیندهای آموزشی مقطع کارشناسی فیزیک و همچنین برگزاری دروس پرجمعیت فیزیک رشته های دیگر دانشگاه را بر عهده دارد. یکی از اهداف مهم آموزش دانشکده، تربیت دانش‌آموختگان توانمند و در بالاترین سطوح کیفی در سطح کشور است.

معاونت آموزشی دانشکده فیزیک متشکل از معاون آموزشی و کارشناسان این بخش است که وظیفه هماهنگی در امور آموزشی و نظارت بر حسن اجرای عملکردهای آموزشی دانشکده را بر عهده دارد.

شورای آموزشی و پژوهشی دانشکده شامل هیئت رئیسه دانشکده و مدیران گرایش های مختلف بر اساس نیاز در طول سال تحصیلی تشکیل می‌شود که از جمله وظایف آن تدوین آیین‌نامه‌های داخلی، طراحی راهکارهای مناسب برای اجرای آیین نامه ها و همچنین بررسی تقاضاهای دانشجویی است.

خانواده آموزش دانشکده فیزیک سال های تحصیلی خوشی را برای شما عزیزان آرزومند است.

 

ارتباط با ما

آدرس: دانشگاه صنعتی اصفهان، دانشکده فیزیک، طبقه ۵، دفتر معاونت آموزشی و کارشناس آموزش.
 شماره تماس معاونت آموزشی:  ۳۳۹۱۳۷۶۴ 

شماره تماس کارشناس آموزش: ۳۳۹۱۳۷۱۰ 

 شماره فکس:  ۳۳۹۱۲۳۷۶

فرهاد فضیله

فیزیک ماده چگال نظری
معاون آموزشی, هیات علمی, دانشیار
  • 031-33913764
  • شماره اتاق : 243
مهدی ناصری

آموزش
کارشناس آموزشی, کارمند, کارمند
  • 031-33913710
  • شماره اتاق : 248
راه اندازی طرح TA (دستیار آموزشی) در دانشکده فیزیک

با توجه به حجم زیاد مطالب دروس پایه فیزیک مانند فیزیک ۱ و فیزیک ۲ رشته های فنی مهندسی و دروس فیزیک پایه ۱ و ۲ رشته‌های فیزیک، شیمی و ریاضی و نیاز به رفع اشکال، و حل تمرین بیشتر و ارزیابی منظم تر از دانشجویان و با هدف ارتقاء آموزش دروس پایه و افزایش ساعات رفع اشکال، بااستفاده از مشارکت دانشجویان دوره دکتری از نیمسال اول سال ۸۶-۸۵ طرح دستیاران آموزشی باحمایت معاونت محترم آموزشی دانشگاه در دانشکده فیزیک راه اندازی شد. این طرح ابتدا شامل درس فیزیک ۱ بود و از نیمسال دوم ۸۶-۸۵ فیزیک ۲ و بقیه دروس پایه را نیز در بر گرفت.

فعالیت های مربوط به این طرح عبارت اند از :

  1. ایجاد یک مرکز در دانشکده فیزیک به نام اتاق رفع اشکال که از صبح تا عصر یکسره باز است و دانشجویان دورة دکترای فیزیک طبق برنامه اعلام شده به رفع اشکال این دروس می پردازند.

  2. تشکیل کلاسهای تمرین در ساعت ۱۳:۳۰ - ۱۲:۳۰ و هر روز که طبق برنامه از قبل اعلام شده تمرین‌های مشخص یا نمونه سئوالات امتحانی در این کلاس ها حل می شوند. (با توجه به نظر سنجی و استقبال دانشجویان از کلاسهای تمرین که ابتدا در دانشکده فیزیک بنا نهاده شد، این کلاسهای تمرین به دانشکده های ریاضی و فیزیک تسری بخشیده شد).

  3. برگزاری ۲ یا ۳ کوئیز متمرکز (به صورت تشریحی) در طول ترم طبق برنامه از قبل اعلام شده و تصحیح و اعمال نتایج.

  4. نشان دادن برگه های امتحانی میان ترم و پایان ترم به دانشجویان متقاضی به منظور پی بردن دانشجویان به اشکالات خود و سعی در برطرف کردن اشکالها.

 

دروس عمومی

پیوست اندازه
اطلاعات عمومی درس فیزیک ۲ 154.66 کیلوبایت

تحت نظارت وف بومی